Adapter pasów krytykowany przez sprzedawców fotelików

Adapter pasów krytykowany przez sprzedawców fotelików

Adapter Smart Kid Belt to urządzenie podtrzymujące, które pozwala na regulację pasów bezpieczeństwa w samochodzie w taki sposób, aby pasowały do wymiarów dziecka. W ten sposób mali pasażerowie mogą podróżować wygodnie, a przy tym wciąż bezpiecznie. Nowość ta nie spodobała się jednak sprzedawcom fotelików, którzy od pewnego czasu nieustannie krytykują Smart Kid Belt.

Bezpieczeństwo dzieci podczas jazdy
Obecnie chyba nikomu nie trzeba przypominać jak ważne jest przewożenie dzieci w samochodzie z odpowiednim zabezpieczeniem. Dla wielu rodziców oczywistym jest fakt, że bez odpowiedniego urządzenia podtrzymującego, jazda z dzieckiem jest niemożliwa. Niestety wciąż można natrafić na osoby, które twierdzą, że to tylko jeden raz, że foteliki są za drogie, albo nie ma wyjścia i trzeba przewieźć dziecko na kolanach. Rzeczywiście, czasem zdarza się, że wsiadamy do autokaru, taksówki, czy pojazdu, w którym nie ma fotelika i jazda bez niego wydaje się koniecznością. Z takimi sytuacjami postanowił jednak walczyć Smart KId Belt, który wypuścił na rynek adapter do pasów bezpieczeństwa. Urządzenie ważące zaledwie 120 gram można z łatwością schować do torebki i mieć ze sobą na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. To rewolucyjny wynalazek, do którego przekonało się już wielu rodziców nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Adapter spotkał się jednak z ogromną krytyką w środowisku sprzedawców fotelików.

Krytyka sprzedawców
Dlaczego urządzenie, którego zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci i jednoczesne ułatwienie życia rodzicom, znalazło się w ogniu krytyki? Sam producent, jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Smart Kid Belt, wcale nie twierdzi, że urządzenie jest lepsze od fotelików.
Posiada jednak wiele zalet, które sprawiają, że wielu rodziców decyduje się na jego zakup. Przede wszystkim jest znacznie tańsze niż foteliki. Choć w sytuacji, gdy chodzi o bezpieczeństwo dzieci, cena nie powinna być koronnym argumentem, to jednak dla wielu rodziców ma znaczenie.
Co ciekawe, w parze z korzystną ceną idzie wysokie bezpieczeństwo, jakie oferuje adapter. Dowodem na to są liczne badania, zwłaszcza niedawno przeprowadzone testy dynamiczne dla fundacji Jestem Potrzebny, przez hiszpański instytut Applus+ IDIADA. Analiza wyników wskazuje na to, że urządzenie sprawdza się doskonale i spełnia wymogi normy i-Size. Przy zderzeniu z przeszkodą, dziecko pozostaje ułożone w sposób, który pozwala utrzymać je w miejscu zmniejszając ryzyko obrażeń. Dodatkowo, przeciążenia i ciśnienia oddziałujące na dziecko podczas zderzenia, w przypadku adapteru Smart Kid Belt są mniejsze niż w przypadku innych urządzeń, które wzięły udział w testach.
Smart Kid Belt jest prosty w obsłudze, ponieważ wystarczy wpiąć go w pasy bezpieczeństwa i wyregulować odpowiednio do wzrostu dziecka. Adapter pasuje do każdego modelu pojazdu i do każdego dziecka w wieku 5-12 lat (waga 15-36 kg). Ponadto można go kupić nie tylko w w specjalistycznych sklepach, ale w wielu innych punktach. To wszystko sprawia, że sprzedawcy fotelików odczuwają niepokój o zyski. Manipulowanie faktami i próby zniechęcenia rodziców do zakupu urządzenia stały się dla części z nich sposobem na walkę z konkurencją. Rzetelne informacje znajdziesz na stronie fundacji Jestem Potrzebny  https://jestempotrzebny.pl/bezpiecznie-w-aucie/

Opinie (6)

Brik

2020-03-01 09:30:34

Adres IP:

*.*.*.50

Dobrze, że w czasie gry pojawiają się takie sprzeczności na temat tego urządzenia ktoś stara się reagować, podtrzymując zasadność stosowania SKB, ja osobiście jestem zadowolony z użytkowania adaptera, do fotelików nie mam żadnych zastrzeżeń - no może do tych z dolnej półki - ale nie każdy potrafi ocenić źródło wiarygodniej informacji, dlatego zawsze należy prowadzić rzeczową dyskusję na temat.
Wawrzyniec

2020-02-23 06:12:49

Adres IP:

*.*.*.101

@Ojciec Roman - popieram każde słowo w stu procentach ! Mam i nie sprzedam !
Ojciec Roman

2020-02-21 16:07:32

Adres IP:

*.*.*.96

Krytykują, atakują, manipulują, naginają rzeczywistość czyli klasyczne zachowanie trzęsącej portkami konkurencji. Dodam tylko, że piszę to jako zadowolony użytkownik fotelika dla swojego dziecka, które obecnie ma 2 latka więc jest za małe na adapter ale jak tylko podrośnie na pewno zakupię SKB bo osobiście na żywo nie spotkałem się z krytyką na ten temat. A parę znajomych ma i chwali.
Adrianna

2020-02-17 13:02:58

Adres IP:

*.*.*.73

Przyznam szczerze, że tak się zafrapowałam całą sprawą że normalnie przegapiłam ten link :P dzięki ! Jestem teraz znacznie spokojniejsza.
_Filiks_

2020-02-13 07:48:11

Adres IP:

*.*.*.22

Pani Adrianno proponuję oglądnąć na spokojnie film zamieszczony na końcu artykułu, dostępny pod linkiem wyróżnionym na niebiesko. Skomentuje to natomiast tak jak jest tu napisane: "...manipulowanie faktami i próby zniechęcenia rodziców do zakupu urządzenia..." ja sam używam dla swojej córki od dwóch lat i nie widzę żadnych przeciwwskazań w kwestii bezpieczeństwa adaptera. Pani na swoje szczęście jest także po zakupie, więc może spać spokojnie ;).
Adrianna

2020-02-11 13:36:54

Adres IP:

*.*.*.73

Ludzie ratujcie ! Jestem świeżą posiadaczką takiego urządzenia podtrzymującego i kompletnie nie wiem co mam w obecnej sytuacji robić ?

Zobacz firmy

Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Piec tunelowy - czym się charakteryzuje

Piec tunelowy - czym się charakteryzuje

Jak pozbyć się zakoli?

Jak pozbyć się zakoli?