Badania obserwacyjne krok po kroku

Badania obserwacyjne krok po kroku

Jedną z firm zajmujących się kompleksowym realizowaniem usług z zakresu planowania, organizacja, a także realizacji badań obserwacyjnych, klinicznych, epidemiologicznych oraz edukacyjnych jest Neo Vinci. Firma z wieloletnim doświadczeniem wiążącym się z firmami medycznymi, farmaceutycznymi oraz biotechnologicznymi realizuje badania obserwacyjne, których zadaniem jest określenie efektywności leczenia.

Standardowym rozwiązaniem w medycynie jest przeprowadzanie badań klinicznych, jednak w wielu przypadkach lepiej zdecydować się na badania obserwacyjne, które pozwalają na większą elastyczność w podejściu metodologicznym oraz brak interwencji. Analiza badań epidemiologicznych w aspekcie badań obserwacyjnych pozwala wyciągnąć cenne wnioski, które dotyczą możliwego efektu leczenia uczestników, jeśli badacz nie ma wpływu na wcześniejszy przydział uczestników ani do grupy leczenia, ani do grupy kontrolnej. Pacjenci, na których przeprowadzane są nieinterwencyjne badania obserwacyjne, nie są poddawani żadnym dodatkowym procedurom o charakterze diagnostycznym, czy monitorującym. Do analizy otrzymanych danych stosuje się metody zaczerpnięte z epidemiologii.

Badania obserwacyjne dzielą się na badania retrospektywne oraz prospektywne, które można jeszcze podzielić na badania kohortowe, badania przekrojowe oraz badania kliniczno-kontrolne. Udział firmy Neo Vinci skupia się na kompleksowym koordynowaniu całego procesu badania obserwacyjnego poprzez współpracę z ekspertami zewnętrznymi, po przygotowanie dokumentacji badania, wszelkich protokołów, informacji dla pacjenta, a następnie wykonanie końcowej analizy statystycznej i jej publikacji. Badania obserwacyjne pomagają pogłębić wiedzę na temat choroby, a także jej ewolucji w czasie. Firma Neo-Vinvi zajmuje się również przygotowanie eCRF w preferowanym Key Visual, a także przygotowaniem dedykowanej strony startowej, na której będzie można raportować i prowadzić sprawozdania z postępów badań. Analiza badań epidemiologicznych przeprowadzana jest w sposób nadzwyczaj profesjonalny i zakończona jest przygotowaniem raportu statystycznego, który jest uwzględniony w końcowej prezentacji danych.

Opinie (5)

Karolina

2020-03-18 16:06:00

Adres IP:

*.*.*.37

Polecam agencję NeoVinci. Firma posiada wieloletnie doświadczenie.
Mariola

2019-10-11 15:16:41

Adres IP:

*.*.*.67

Jestem zadowolona z korzystania z usług tej agencji.
Joasia

2019-07-29 15:11:45

Adres IP:

*.*.*.35

Bardzo przydatna agencja marketingu medycznego.
Weronika

2019-07-11 15:20:20

Adres IP:

*.*.*.35

Kontakt z klientem zawsze na wysokim poziomie. Polecam NeoVinci.
Mariusz

2019-06-19 21:14:21

Adres IP:

*.*.*.78

Bardzo dobry kontakt z agencją. Plecam skorzystanie z jej usług w celu rozwoju firmy.

Zobacz firmy

Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak wybrać hosting?

Jak wybrać hosting?

Bezpieczne szkło laminowane

Bezpieczne szkło laminowane

Na co zwrócić uwagę wybierając piec piekarniczy?

Na co zwrócić uwagę wybierając piec piekarniczy?