Bezpieczne szkło laminowane

Bezpieczne szkło laminowane

Szkło laminowane jest produktem mającym szerokie zastosowanie w ściankach działowych, kabinach prysznicowych, drzwiach, poręczach, blatach stołów czy kuchennych płytach ściennych. Proces laminacji pozwala na uzyskanie wyższych parametrów mechanicznych, a przypadku uszkodzenia zapobiega niebezpiecznej fragmentacji szyby. Główną zaletą szkła laminowanego jest jego zwiększona wytrzymałość oraz odporność na uderzenia. Dzięki zabiegowi laminacji można otrzymać szyby, które nie tylko będą bezpieczne w eksploatacji, ale również ożywią wnętrze niejednego domu, restauracji lub biura.

Szkło laminowane składa się z kilku warstw sklejonej ze sobą szyby — nawet w przypadku stłuczenia nie ma możliwości rozpadnięcia się. Z pewnością nie będą się Państwo musieli obawiać skaleczenia oraz usuwania z przestrzeni domu drobnych odłamków szkła. Za pomocą paneli ze szkła laminowanego osiągną Państwo nie tylko bezpieczną, ale również niezwykle funkcjonalną przestrzeń kuchni — miejsca, w którym codziennie przygotowujemy posiłki i spożywamy je z rodziną, czyli spędzamy w nim dużą ilość czasu. Jest to tworzywo powszechnie stosowane we wspomnianej przestrzeni kuchni oraz w łazienkach jako element dekoracyjny dostępny w różnorodnej gamie kolorystycznej i dowolnych wzorach pełniących funkcję obrazu lub rysunku — inspirującego napisu. Przestrzenią szczególnie narażoną na zabrudzenia, zniszczenia oraz zachlapanie wodą w kuchni jest wolne miejsce pomiędzy odcinkiem ściany umieszczonym pomiędzy blatem i wiszącymi szafkami, ponieważ jest to miejsce znajdujące się blisko obszaru roboczego. Do szkła laminowanego nie przywierają zabrudzenia, a woda nie przedostaje się do wnętrza struktury — ściana wyłożona takim materiałem będzie odporna na działanie wysokiej temperatury, ponadto łatwo się ją czyści. Dodatkowo szkło laminowane pozwala stworzyć we wnętrzu niepowtarzalną aranżację, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.

Kolejną zaletą zastosowania szkła laminowanego jest ochrona, którą zapewnia, mianowicie może przez pewien czas powstrzymać wtargnięcie włamywaczy, który chcą dostać się do klamek przy drzwiach oraz oknach, aby dostać się do danego pomieszczenia. Szyby wielowarstwowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby oprzeć się strzałom z broni palnej. Jedną z właściwości szkła laminowanego jest jego wyższy współczynnik izolacyjności akustycznej, dzięki czemu jest doskonałą barierą akustyczną. Za tłumienie hałasu odpowiadają plastyczno-elastyczne właściwości folii, które znajdują się między warstwami szkła.

Szkło laminowane może zawierać w swoim składzie szkło przeciwsłoneczne refleksyjne, co redukuje jaskrawość światła oraz chroni przed odblaskami i oślepianiem. Jest to szkło trwałe, które na długo zachowuje swój koloryt oraz wytrzymałość — może być czyszczone jak zwykłe szkło. Ponadto taki rodzaj szkła jest mniej narażony na uszkodzenie podczas montażu. ML System wykonuje laminaty składające się w całości z elementów szklanych bądź mieszanych, będących połączeniem szkła z tworzywem sztucznym. W procesie produkcji wykorzystywane są folię PVB, folię EVA, folię jonizowaną lub Santry Glass.

Wykonanie szyb zespolonych:

1. Wymiary:
• max. wymiar szkła: 2100 × 3300.

2. Grubość laminatu:
• max. grubość zestawu szkła: 60 mm.

3. Typy laminatów:
• laminaty szkło/szkło;
• laminaty szkło/tworzywo sztuczne.

4. Folie laminacyjne:
• PVB;
• EVA;
• Jonizowane lub Santry Glas.

Opinie (1)

Seweryn

2019-03-28 11:13:45

Adres IP:

*.*.*.133

Szkło laminowane jest produktem mającym szerokie zastosowanie w ściankach działowych, kabinach prysznicowych, drzwiach, poręczach, blatach stołów czy kuchennych płytach ściennych. Takie szkło ma wiele zalet a mianowicie :ochrona, nie przywierają zabrudzenia, a woda nie przedostaje się do wnętrza struktury, jest doskonałą barierą akustyczną. Firma ML System świadczy bardzo profesjonalnej jakości szkło bezpieczne. Firma ma bardzo dobry i stały kontakt z klientem, potrafi profesjonalnie doradzić w końcowym wyborze produktu. Polecam

Zobacz firmy

Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Producent maszyn cukierniczych HASBORG

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jakie są rodzaje drukarek?

Jakie są rodzaje drukarek?

Połączenie stylu i funkcjonalności we włoskich meblach do jadalni

Połączenie stylu i funkcjonalności we włoskich meblach do jadalni

Klejonka drewniana z eukaliptusa

Klejonka drewniana z eukaliptusa