Jak poprawić wygląd samochodu, czyli tuning optyczny

Jak poprawić wygląd samochodu, czyli tuning optyczny

Tuning optyczny to szybki i skuteczny sposób na metamorfozę samochodu. Nowoczesne elementy wyposażenia znacznie różnią się od tych, które były stosowane w ostatniej dekadzie. Obecnie tuning to coś zupełnie innego, całkowicie nowoczesne produkty, które mogą mieć realny wpływ na aerodynamikę pojazdu. Czym charakteryzuje się nowoczesny tuning optyczny i na co zwrócić uwagę wybierając tego typu elementy wyposażenia?

Tuning wysokiej jakości czyli jaki?
Aby dokonać tuningu optycznego samochodu, potrzebne będą nie tylko estetyczne, ale też solidne elementy wyposażenia. Tylko produkty wykonane z naprawdę wysokogatunkowych materiałów posłużą przez długi czas, zachowując przy tym świetny wygląd. Producenci najczęściej oferują części tuningu wykonane z ABS i jego odmian oraz włókna szklanego. Oba te materiały wykazują podobne właściwości i są nimi odporność na uszkodzenia oraz wpływ czynników atmosferycznych, elastyczność oraz wytrzymałość.

Jakie elementy wykorzystuje się w tuningu optycznym?
Przede wszystkim są to spoilery tylne, splittery przednie i tylne (splitter Subaru Impreza), dokładki progów, zderzaki tuning,czy mniejsze akcesoria. Najbardziej spektakularne zmiany wizualne zachodzą po zastosowaniu masywnego spoilera tylnego, montowanego na drzwiach bagażnika lub krawędzi dachu. Co więcej, spoiler ma też wpływ na polepszenie aerodynamiki samochodu. za jego sprawą powietrze przepływające pod zderzakiem z większą siłą dociśnie tylną oś, w wyniku czego polepszy się przyczepność samochodu.

Splittery i dokładki progów
Szczególną grupę części tuningu tworzą dokładki progów oraz splittery przednie i tylne. Zaletą tego wyposażenia jest łatwość i montażu i możliwość uzyskania naprawdę estetycznego wyposażenia. Wspomniane produkty optycznie obniżają wysokość nadwozia, dodając pojazdowi bardziej sportowego charakteru. Splitter przedni to także produkt, który realnie przyczyni się do poprawy aerodynamiki samochodu. Dzięki elementowi powietrze przepływające pod zderzakiem zacznie wywierać większy nacisk na przednią oś, co poskutkuje polepszeniem przyczepności i stabilności. Wyraźnie będzie można to odczuć zwłaszcza podczas przejazdów z większą prędkością.

Akcesoria dla wymagających
Jeśli szukasz niewielkich elementów wyposażenia, które jedynie podkreślą wizualność samochodu, powinieneś zainteresować się akcesoriami tuningowymi. Wśród najpopularniejszych są owiewki boczne zderzaka, ramki świateł, brewki, grille czy otwory maski. To nieduże, ale przydatne produkty, które subtelnie zaakcentują estetykę i pozwolą oryginalni wykończyć całościowy tuning pojazdu.
Te i wiele innych najwyższej jakości części tuningu optycznego znajdziesz w sklepie marki Maxton Design. Firma jest jedną z najbardziej konkurencyjnych na rynku i proponuje elementy wyposażenia do samochodów aż kilkudziesięciu marek.

Opinie (5)

Arek

2022-02-04 11:35:14

Adres IP:

*.*.*.213

Polecam
Karol

2019-12-20 09:55:00

Adres IP:

*.*.*.95

Dzięki Maxton Design moje auto wygląda wystrzałowo.
Irek

2019-08-27 08:00:00

Adres IP:

*.*.*.32

Polecam Maxton Design.Tam znajdziesz różnego rodzaju tuningi optyczne.
Bartek

2019-03-26 10:10:00

Adres IP:

*.*.*.71

Maxton Design posiada tylko wysokiej jakości towary.Polecam
Tomek

2019-01-05 15:00:00

Adres IP:

*.*.*.66

Maxton Design najlepsza firma w branży.Polecam.Wysoka jakość w atrakcyjnych cenach.

Zobacz firmy

Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Producent maszyn cukierniczych HASBORG

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Zastosowanie materiałów kompozytowych

Zastosowanie materiałów kompozytowych

Wybór idealnej drukarki do biura

Wybór idealnej drukarki do biura

GUARANAX zamiast kawy

GUARANAX zamiast kawy