Jak pozbyć się zakoli?

Jak pozbyć się zakoli?

Zakola stanowią problem dotyczący wielu mężczyzn. Co więcej, nie są wyłącznie utrapieniem panów w dojrzałym wieku. Coraz więcej mężczyzn po 20 roku życia zauważa przesuwającą się linię włosów. Jest jednak dobra wiadomość - medycyna zna coraz więcej sposobów na walkę z łysieniem. Jeżeli problemy z zakolami zaczęły się u ciebie niedawno, masz szansę na to, aby powstrzymać ten proces, a nawet odzyskać utracone włosy.

Dlaczego powstają zakola?
Czynników, jakie są odpowiedzialne za utratę włosów jest kilka. Uważa się, że najczęstszym z nich jest łysienie androgenowe. W tym przypadku utrata włosów postępuje stopniowo, zwykle od kątów czołowych bądź czubka głowy. Wypadanie włosów często może mieć związek z tocząca się w organizmie chorobą lub stanami zapalnymi. Przyczyn można upatrywać również w nadmiernym stresie i niedoborach składników odżywczych wynikających ze złej diety.

Jak sobie radzić z zakolami - leczenie zakoli u mężczyzn
Istnieje wiele metod na to jak spowolnić tempo utraty włosów. Przede wszystkim warto rozpocząć od usunięcia przyczyny, która nie będzie pogłębiać problemu. Zmiana diety i stylu życia stanowi fundament każdej terapii. Lekarze często zalecają kurację minoksydylem - substancją, którą należy stosować miejscowo, na skórę.
W przypadku łysienia androgenowego zaleca się również terapię hormonalną. Niestety wadą obu rozwiązań jest konieczność ich stałego stosowania, ponieważ w przypadku odstawienia problem nawraca.
 
Skutecznym rozwiązaniem są zabiegi medycyny estetyczne na zakola, jak na przykład karboksyterapia. Największą popularnością cieszy się jednak leczenie zakoli u mężczyzn osoczem bogatopłytkowym. Po pobraniu od pacjenta krwi, jest ona umieszczana w wirówce, gdzie następuje oddzielenie się osocza od pozostałych składników. Następnie jest ono podawane pod skórę w miejsce objęte problemem. Osocze wyróżnia się swoimi właściwościami regeneracyjnymi i pobudza naturalne procesy wzrostu włosów.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jakie oświetlenie wybrać do przedpokoju?

Jakie oświetlenie wybrać do przedpokoju?

Jak ocenić sprawność instalacji gazowej?

Jak ocenić sprawność instalacji gazowej?

Jak się przygotować na obóz jeździecki?

Jak się przygotować na obóz jeździecki?