Jak pozbyć się zakoli?

Jak pozbyć się zakoli?

Zakola stanowią problem dotyczący wielu mężczyzn. Co więcej, nie są wyłącznie utrapieniem panów w dojrzałym wieku. Coraz więcej mężczyzn po 20 roku życia zauważa przesuwającą się linię włosów. Jest jednak dobra wiadomość - medycyna zna coraz więcej sposobów na walkę z łysieniem. Jeżeli problemy z zakolami zaczęły się u ciebie niedawno, masz szansę na to, aby powstrzymać ten proces, a nawet odzyskać utracone włosy.

Dlaczego powstają zakola?
Czynników, jakie są odpowiedzialne za utratę włosów jest kilka. Uważa się, że najczęstszym z nich jest łysienie androgenowe. W tym przypadku utrata włosów postępuje stopniowo, zwykle od kątów czołowych bądź czubka głowy. Wypadanie włosów często może mieć związek z tocząca się w organizmie chorobą lub stanami zapalnymi. Przyczyn można upatrywać również w nadmiernym stresie i niedoborach składników odżywczych wynikających ze złej diety.

Jak sobie radzić z zakolami - leczenie zakoli u mężczyzn
Istnieje wiele metod na to jak spowolnić tempo utraty włosów. Przede wszystkim warto rozpocząć od usunięcia przyczyny, która nie będzie pogłębiać problemu. Zmiana diety i stylu życia stanowi fundament każdej terapii. Lekarze często zalecają kurację minoksydylem - substancją, którą należy stosować miejscowo, na skórę.
W przypadku łysienia androgenowego zaleca się również terapię hormonalną. Niestety wadą obu rozwiązań jest konieczność ich stałego stosowania, ponieważ w przypadku odstawienia problem nawraca.
 
Skutecznym rozwiązaniem są zabiegi medycyny estetyczne na zakola, jak na przykład karboksyterapia. Największą popularnością cieszy się jednak leczenie zakoli u mężczyzn osoczem bogatopłytkowym. Po pobraniu od pacjenta krwi, jest ona umieszczana w wirówce, gdzie następuje oddzielenie się osocza od pozostałych składników. Następnie jest ono podawane pod skórę w miejsce objęte problemem. Osocze wyróżnia się swoimi właściwościami regeneracyjnymi i pobudza naturalne procesy wzrostu włosów.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Producent maszyn cukierniczych HASBORG

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Wykorzystanie maszyn pakujących w produkcji biżuterii

Wykorzystanie maszyn pakujących w produkcji biżuterii

Idealne ciasto francuskie - jakie maszyny wybrać?

Idealne ciasto francuskie - jakie maszyny wybrać?

Tworzenie niezapomnianych zaproszeń ślubnych - poradnik dla przyszłych małżonków

Tworzenie niezapomnianych zaproszeń ślubnych - poradnik dla przyszłych małżonków