Jak się przygotować na obóz jeździecki?

Jak się przygotować na obóz jeździecki?

Obozy jeździeckie są idealnym pomysłem na aktywny wypoczynek dla dziecka czy nastolatków, którzy podczas takiego wydarzenia będą mogli nie tylko doskonalić swoje umiejętności jazdy konnej, ale również wypoczywać na świeżym powietrzu i zawierać nowe przyjaźnie. Podczas obozów jeździeckich stawia się przede wszystkim na aktywność na świeżym powietrzu, co pozwala dzieciom się zrelaksować, dotlenić, jak również zapomnieć o codziennym problemach i zmartwieniach. Na obozie jazdy konnej trzeba być przygotowanym na niemalże każdą pogodę, dlatego konieczne jest odpowiednie przygotowanie na wyjazd. Co ze sobą zabrać na obóz jeździecki?

Zadbaj o odpowiedni strój
Obóz jeździecki jest wydarzeniem, na którym Twoje dziecko będzie spędzać dużo czasu podczas jazdy konnej, dlatego kluczowe jest zadbanie o odpowiedni strój jeździecki. Koniecznie do torby spakuj długie skarpetki, koszulki, bluzy, spodnie jeździeckie lub spodnie bezszwowe, a także wygodne buty. Warto pamiętać, że na konia nie wolno wsiadać ani w krótkich spodenkach, ani w otwartych butach typu sandały, dlatego warto sobie je odpuścić. Nie wolno zapomnieć również o czapce z daszkiem, kremie z filtrem UV, jak również sprayu na komary i kleszcze, szczególnie jeżeli w programie obozu jeździeckiego są wyprawy w teren.

Co jeszcze zabrać ze sobą na obóz jeździecki?
Niezwykle ważne okażą się dodatkowe akcesoria jeździeckie, np. kask, buty jeździeckie. Jednakże obóz jeździecki to nie tylko jazda konna, ale również spotkania integracyjne, gry i zabawy, dlatego nie zapomnij spakować też "normalnych" ubrań, butów na zmianę, a także płaszcza przeciwdeszczowego w razie niesprzyjającej pogody. Koniecznie należy spakować do torby nieco cieplejsze ubrania, w które dziecko będzie mogło się ubrać, np. podczas wieczornego ogniska. Nie wolno zapomnieć również o kosmetykach, apteczce, a także przedmiotach personalnych, które umożliwią nam miłe spędzenie wolnego czasu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Producent maszyn cukierniczych HASBORG

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Maszyny do pakowania termoformowanego

Maszyny do pakowania termoformowanego

Jak się przygotować na obóz jeździecki?

Jak się przygotować na obóz jeździecki?

Zastosowanie materiałów kompozytowych

Zastosowanie materiałów kompozytowych