Jak urządzić wnętrze w stylu włoskim?

Jak urządzić wnętrze w stylu włoskim?

Styl włoski we wnętrzach cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest on kwintesencją wieloletniej tradycji. Styl włoski kojarzy nam się przede wszystkim z elegancją, artystyczną awangardą, funkcjonalnością, a także z dodatkiem folkloru rodem z włoskich prowincji. Czy włoski styl jest chętnie wykorzystywany w aranżacji wnętrz w Polsce? Jak stworzyć wnętrze w stylu włoskim, aby nikt nie przeszedł obok niego obojętnie? Pamiętaj, że włoska stylistyka to przede wszystkim połączenie stonowanej kolorystyki, wyrafinowanych dodatków, naturalnych i trwałych materiałów, a także wyjątkowego wzornictwa. Można powiedzieć, że wnętrza w stylu włoskim to połączenie eleganckiej klasyki z nowoczesnością.

Postaw na proste i klasyczne rozwiązania
Urządzając wnętrze w stylu włoskim, musisz pamiętać, że w takiej aranżacji liczy się przede wszystkim ład i umiar, a także harmonia oraz elegancja, dlatego nie wolno Ci przesadzać z nadmiarem ozdób czy dodatków. Salon urządzony w stylu włoskim powinien być jednocześnie elegancki i nowoczesny. Decydują się na dodatki do aranżowanego wnętrza lepiej zachować umiar, ponieważ taką aranżację można dość szybko przytłoczyć i zagracić.

Delikatna kolorystyka
Kolejnym wyznacznikiem, którego należy się trzymać w stylu włoskim, jest stonowana kolorystyka i subtelne wybarwienie — warto decydować się na biele, beże, a także na popiele, które będą idealnym tłem, na którym będą mogły stanąć meble włoskie oraz dodatki w kolorze oliwkowej zieleni, czerni czy szarości. Do takich stonowanych wnętrz włoskich, warto wprowadzić również energiczne i intensywne kolory, np. turkus czy czerwień, które jednak powinny być stonowane z umiarem, wyłącznie, aby podkreślić wyrafinowaną stylistykę wnętrza.

Klasyczne meble do salonu
Decydując się na wprowadzenie włoskiej stylistyki do wnętrza, koniecznie trzeba zdecydować się na meble włoskie, które najczęściej dostępne są w stylistyce glamour, nowoczesnej i eleganckiej. Stylowe meble do salonu zachwycają oryginalnymi kształtami i eleganckim designem, a jednocześnie są praktyczne i funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. W przypadku włoskich mebli niezwykle ważna jest jakość materiałów — nie ma tu miejsca na półprodukty, dlatego wybierając meble włoskie, wybierasz meble na lata.

Opinie (3)

Celina

2021-12-02 12:43:45

Adres IP:

*.*.*.33

Włoskie meble to klasa sama w sobie
Pati

2021-11-05 16:44:48

Adres IP:

*.*.*.49

Uwielbiam Włochy i tamtejsze wyczucie stylu
Ola

2021-08-04 15:08:31

Adres IP:

*.*.*.22

Uwielbiam włoskie meble, mają świetną jakość.

Zobacz firmy

Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Piec tunelowy - czym się charakteryzuje

Piec tunelowy - czym się charakteryzuje

Wybór fotelika samochodowego- łatwiejszy dzięki rankingom fotelików

Wybór fotelika samochodowego- łatwiejszy dzięki rankingom fotelików

Idealne mieszkanie

Idealne mieszkanie