Jak zdać na prawo jazdy?

Jak zdać na prawo jazdy?

Prawo jazdy jest bardzo przydatne. Umiejętności prowadzenia pojazdów przydają się nie tylko na co dzień, ale też w pracy. Wiele osób musi w ciągu dnia się przemieszczać w różne miejsca i potrzebuje do tego samochodu. Nie wszędzie da się dojechać komunikacją miejską, która bywa również męcząca i często zatłoczona. Ludzie w różnym wieku decydują się więc na zrobienie prawa jazdy, co wcale nie jest takie trudne jak się wydaje. Należy jednak zacząć od początku, czyli od zapisania się na kurs.

 

Kurs prawa jazdy

Szkół nauki jazdy jest bardzo dużo. Konkurencja jednak pozytywnie wpływa na ich ofertę i zróżnicowane ceny. Oczywiście nie warto tylko nią się kierować, ale jak wiadomo koszty prawa jazdy są bardzo ważne. Niektóre ze szkół bazując na swojej renomie zawyżają ceny kursu na prawo jazdy. Dlatego lepiej wcześniej się rozejrzeć z jakimi szkołami mamy do czynienia w naszej okolicy. Nie warto wybierać szkoły na końcu miasta, bo dojazd do niej może być utrudniony. Trzeba także sprawdzić gdzie znajduje się sala szkoleniowa, na której odbywać się będą zajęcia, a gdzie plac manewrowy do późniejszej nauki jazdy. Dobrze, by nie były rozrzucone po całym mieście. Poza tym dokładnie zapoznajemy się z ofertą szkół. Co zawarte jest w cenie kursu? Ile godzin obejmuje? Czy badania lekarskie można przeprowadzić za pośrednictwem szkoły czy trzeba je wykonać na własną rękę? Kiedy już znajdziemy szkoły, które oferują kurs w atrakcyjnej cenie, mają pozytywne komentarze i nie znajdują się zbyt daleko, to właśnie szczegóły ich oferty pomogą nam dokonać wyboru.


Egzamin na prawo jazdy

Egzamin na prawo jazdy składa się z części teoretycznej i praktycznej. Teoretyczna polega na odpowiedzeniu prawidłowo na pytania na teście. I tutaj warto sobie je wcześniej przećwiczyć. Testy są rozwiązywane na zajęciach teoretycznych na prawo jazdy, jak i można je samemu przerabiać w domu. Najlepiej skorzystać z oficjalnej bazy testów na prawo jazdy, która zawiera takie same pytania, jakie są układane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, który przygotowuje egzaminy na prawo jazdy. Stroną, na której znajduje się taka baza jest L-testyprawojazdy.pl. Serwis udostępnia je w ramach trzech abonamentów do wyboru. Można więc od razu wybrać, przez jaki czas chcemy korzystać z testów. Bez limitów można je rozwiązywać za pośrednictwem serwisu 10, 30 albo 90 dni. Testy posłużą również świetnie jako powtórka przed egzaminem.

Następnie po egzaminie teoretycznym odbywa się egzamin praktyczny, który składa się z dwóch części - placu manewrowego oraz jazdy w mieście. Najpierw trzeba odpowiedzieć na pytania egzaminatora, które zazwyczaj dotyczą prostych rzeczy, następnie na placu wykonywane są konkretne manewry. Po ich zaliczeniu odbywa się jazda po mieście, która sprawdza umiejętności kursanta w praktyce i to od niej zależy końcowy wynik egzaminu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Dr Parda Warszawa - Medycyna estetyczna

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5
M. Wojciechowska i Wspólnicy Radca Prawny

MOCHNACKIEGO 25/3
35-016 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Wybór fotelika samochodowego- łatwiejszy dzięki rankingom fotelików

Wybór fotelika samochodowego- łatwiejszy dzięki rankingom fotelików

Nowe mieszkania w Rzeszowie

Nowe mieszkania w Rzeszowie

Jak kupić mieszkanie

Jak kupić mieszkanie