Jakie oświetlenie wybrać do przedpokoju?

Jakie oświetlenie wybrać do przedpokoju?

Można powiedzieć, że wybierając oświetlenie do przedpokoju, często traktujemy je dość po macoszemu i nie zwracamy większej uwagi na jego stylistykę, ani funkcjonalność. Przedpokój jest zazwyczaj małym i wąskim pomieszczeniem, które nie ma dostępu do naturalnego światła, dlatego wybór oświetlenia jest kwestią kluczową, ponieważ wprowadzi do aranżowanego wnętrza przytulny charakter i jednocześnie podkreśli ogólną stylistykę pomieszczenia. Jakie lampy wziąć pod uwagę decydując się na aranżację przedpokoju?

Oświetlenie małego przedpokoju

Oświetlenie jest jednym z najistotniejszych punktów aranżacji przedpokoju, ponieważ strategicznie zlokalizowane punkty świetlne sprawią, że nawet mało ustawne pomieszczenie będzie prezentować się stylowo i estetycznie. Światło umożliwia również stworzenie iluzji optycznej i podniesienie walorów wizualnych wnętrza. Chociaż wydaje się na pierwszy rzut oka, że aranżacja świetlna małego pomieszczenia będzie prosta, to jednak jesteśmy w błędzie, ponieważ konieczne jest dokładne przemyślenie jego rozmieszczenia, stylu oraz mocy. Zazwyczaj dla oświetlenia małego przedpokoju wystarczy jedna lampa główna, jednakże trzeba dobrze przemyśleć jej usytuowanie. Do przestrzeni przedpokoju warto wybrać lampę, która nie będzie przeszkadzała w codziennym użytkowaniu pomieszczenia. Z pewnością najpraktyczniejszym rozwiązaniem okaże się płaski plafon lub małe oczka sufitowe — często są one dostępne w formie nadtynkowej lub są montowane w suficie podwieszanym. Ciekawym rozwiązaniem do oświetlenia małego przedpokoju będzie również lampa z regulowanymi reflektorami, dzięki której łatwo oświetlisz wszystkie części aranżowanego pomieszczenia.

A może żyrandole nowoczesne?

Do otwartych przestrzeni przedpokoju, warto zdecydować się na żyrandole, które przeżywają teraz swoją drugą młodość! Na rynku nie tylko dostępne są żyrandole klasyczne, ale również żyrandole nowoczesne, które będą pasować do wnętrz industrialnych, loftowych, a nawet skandynawskich. Żyrandol nie tylko jest gwarancją rozproszonego światła w całym pomieszczeniu, ale również wpłynie on na efektowny wygląd wnętrza, które stanie się wizytówką całego domu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Producent maszyn cukierniczych HASBORG

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Idealne mieszkanie

Idealne mieszkanie

Linie do produkcji ciastek a efektywność pracy

Linie do produkcji ciastek a efektywność pracy

Wykorzystanie maszyn pakujących w branży drzewnej

Wykorzystanie maszyn pakujących w branży drzewnej