Metody walki z cellulitem

Metody walki z cellulitem

Cellulit to jeden z najpowszechniejszych defektów skórnych, z którym boryka się bardzo wiele kobiet. Nie jest wyłącznie problemem wśród osób, które posiadają nadprogramowe kilogramy. Z cellulitem zmaga się również wiele pań o nienagannej sylwetce. Pofałdowana skóra na udach, pośladkach czy brzuchu może stanowić duży kompleks. Na szczęście obecnie medycyna estetyczna oferuje bardzo dużą liczbę zabiegów na cellulit, dzięki którym problemu można pozbyć się w mgnieniu oka.

Jak można walczyć z cellulitem?
Istnieją liczne sposoby na walkę z cellulitem, wśród których można znaleźć zarówno domowe metody, jak również specjalistyczne zabiegi. To, co możemy zrobić sami to przede wszystkim stosowanie zdrowej diety bogatej w błonnik, który zadba o lepszą przemianę materii. Oprócz prawidłowego odżywiania ważne jest również dostateczne nawadnianie organizmu poprzez przyjmowanie minimum 2 litrów płynów dziennie. Sprzymierzeńcem w walce z cellulitem jest również ruch fizyczny. Pozytywne efekty w redukcji cellulitu można zauważyć także stosując masaże w połączeniu z preparatami przeznaczonymi na cellulit.

Zabiegi na cellulit
Wiele pań decyduje się na skorzystanie z zabiegów, jakie oferują kliniki medycyny estetycznej. Wśród nich znajdują się między innymi takie metody leczenia cellulitu jak mezoterapia, krioterapia, czy ultradźwięki. Oprócz widocznej redukcji cellulitu, zapewniają również takie efekty, jak poprawa jędrności skóry oraz jej wygładzenie. Zapoczątkowują one procesy odnowy poprzez stymulację produkcji kolagenu, dlatego skóra staje się przyjemniejsza w dotyku i bardziej napięta. Zabiegi te są bezpieczne i małoinwazyjne, dlatego można je wykonać bez konieczności długiego pobytu w klinice. Terapię należy dopasować indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu. W niektórych przypadkach może być konieczne przeprowadzenie serii zabiegów, aby ich efekt okazał się satysfakcjonujący.

Opinie (1)

~Natalia

2020-07-15 08:46:58

Adres IP:

*.*.*.111

Metody opisane w tekście są skuteczne.

Zobacz firmy

Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak się przygotować na obóz jeździecki?

Jak się przygotować na obóz jeździecki?

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Jak kupić mieszkanie

Jak kupić mieszkanie