Nieruchomość komercyjna — jak uzyskać pożyczkę na jej zakup?

Nieruchomość komercyjna — jak uzyskać pożyczkę na jej zakup?

O wsparcie finansowe Podkarpackiego Funduszu Rozwoju mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy spełniają poszczególne kryteria, m.in. są mikro, małymi lub średnimi przedsiębiorcami, posiadają siedzibę i prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego, mają zdolność kredytową oraz nie posiadają zaległości w opłacaniu podatków, oraz składek do ZUS lub KRUS. Jeżeli Twoja firma stara się o zakup nieruchomości komercyjnych może liczyć na uzyskanie pożyczki hipotecznej https://www.pfr-podkarpackie.pl/pozyczki/pozyczka-hipoteczna.html


Jakie podmioty mogą się o nie starać?
Przede wszystkim przedsiębiorcy z sektora MŚP, a więc mikro-, mali oraz średni, którzy prowadzą działalność na terenie województwa podkarpackiego z zarejestrowaną siedzibą firmy lub z jej oddziałem. Pożyczka hipoteczna na zakup nieruchomości komercyjnej to możliwość pożyczenia do 500 tysięcy do 1 miliona złotych — wymagany wkład własny od przedsiębiorcy wynosi 10% kosztów. Pożyczka hipoteczna udzielana jest do dnia 24 września 2030 roku włącznie.

Atutem pożyczki od PFR jest oprocentowanie zmienne od 1,29% w skali roku. Okres karencji wynosi do 6 miesięcy. W przypadku wyboru pożyczki przedsiębiorca może liczyć na doradztwo zespołu ekspertów — PFR nie pobiera prowizji za rozpatrzenie wniosku, lecz za podpisanie umowy od 0% do 2%. Co można sfinansować z oferty pożyczki hipotecznej od Podkarpackiego Funduszu Rozwojowego? Pożyczka dotyczy finansowania nieruchomości komercyjnych, a więcej wszelkiego typu lokali użytkowych, lokali obsługowych, biur, magazynów oraz całych budynków, tj. budynki firmowe, galerie handlowe czy hotele oraz wiele innych. Aby poznać szczegóły wspomnianej oferty, warto zgłosić się do działu sprzedaży PFR — można skorzystać z usługi telefonicznej, mailowej lub udać się do placówki zlokalizowanej na ul. Króla Kazimierza 7 lok. 2 w Rzeszowie. Jeżeli przedsiębiorca chce skorzystać z pożyczki hipotecznej musi złożyć wniosek o pożyczkę wraz z wszystkimi wymaganymi dokumentami — jeżeli zostanie pozytywnie rozpatrzony, wystarczy podpisać umowę i skorzystać z pożyczki na zakup nieruchomości.

Opinie (1)

Dominika

2021-03-05 21:30:23

Adres IP:

*.*.*.67

Bardzo przydatne informacje.

Zobacz firmy

Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Dlaczego warto inwestować w maszyny do wypieku ciastek?

Dlaczego warto inwestować w maszyny do wypieku ciastek?

Możliwości eko-wypoczynku na Podkarpaciu

Możliwości eko-wypoczynku na Podkarpaciu

Jakie są rodzaje drukarek?

Jakie są rodzaje drukarek?