Piec tunelowy - czym się charakteryzuje

Piec tunelowy - czym się charakteryzuje

Branża piekarnicza i cukiernicza rozwijają się w dynamicznym tempie. Pieczywo, ciasteczka czy drożdżówki dostępne są w każdym sklepie spożywczym, kawiarni czy stacji benzynowej. Wielu z nas preferuje właśnie tego typu słodycze zamiast czekolad czy batoników. Aby można było prowadzić produkcję pieczywa oraz słodkości, w wyposażeniu piekarni i cukierni powinny znajdować się odpowiednie maszyny. Podstawowymi urządzeniami, w jakie należy wyposażyć zakład są oczywiście automaty do formowania oraz piece.


Producenci oferują coraz to nowocześniejsze maszyny, energooszczędne, ekologiczne i mogące pracować ciągle. Jednym z typów pieca piekarniczego jest piec tunelowy, nazywany także przelotowym, przepływowym lub taśmowym. Czym charakteryzuje się tego typu piec? Czy sprawdzi się w każdej piekarni?

Piec tunelowy (przepływowy) doskonale sprawdza się do pracy z pieczywem cukierniczym. Posiada on dostatecznie dużą powierzchnię wypiekową, dzięki czemu umożliwia wytwarzanie pieczywa na dużą skalę. Tego typu piec powinien być wyposażony w ruchomą powierzchnię przeznaczoną do wypieku, co znacznie zwiększy wydajność pracy urządzenia. Ponadto, w tego typu piecu stosuje się rozwiązania, mające na celu zapewnienie równomiernego wypieku. Zobacz: https://www.hasborg.pl/produkt/piec-tunelowy.html
Piece tunelowe posiadają również nowoczesne taśmy transportujące produkty wewnątrz urządzenia. W zależności od marki, piece tunelowe dostępne są w różnych rozmiarach i z różnymi maksymalnymi temperaturami pieczenia. Od modelu maszyny zależy także sposób jej ogrzewania. Najczęściej stosowanymi w piecach tunelowych są prąd elektryczny, olej opałowy oraz gaz ziemny. Wybierając odpowiedni piec do cukierni bądź piekarni warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi danych technicznych maszyny. Warto też sprawdzić, jakie podzespoły znajdują się w jej wyposażeniu, z jakich materiałów została wykonana i jakie funkcje dodatkowe zostały w niej umieszczone.


Jakie są cechy wysokiej jakości pieca tunelowego?
Przede wszystkim urządzenie tego typu powinno być uniwersalne, aby pozwolić przedsiębiorcy produkować dużą ilość różnych wypieków. Kolejną cechą nowoczesnego pieca powinna być stabilna konstrukcja. Dzięki temu piec wytrzyma naprawdę wysokie temperatury i zapewni pracownikom zakładu właściwe bezpieczeństwo.
Dodatkowym atutem jest także oprogramowanie i prosty w obsłudze panel sterowania. Nowoczesne urządzenia do wypiekania tworzone są tak, by pracować ciągle i energooszczędnie. Dzięki maksymalnie skróconemu okresowi nagrzewania do odpowiedniej temperatury, piekarnie lub cukiernie mogą wykorzystywać do produkcji wypieków znacznie mniej energii.

Jeśli rozpoczynasz przygodę z prowadzeniem piekarni lub cukierni, z pewnością będziesz się rozglądał za odpowiednim piecem. Dlatego też aby wybrać ten najlepszy, powinieneś zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju wypieki chcesz produkować, jak duży jest twój zakład i czy potrzebujesz w wyposażeniu tego urządzenia dodatkowych funkcji. Weź pod uwagę także koszty i perspektywę dłuższego stosowania urządzenia.

Czy warto wybrać piec tunelowy?
Zdecydowanie warto. Urządzenia to pozwala prowadzić dużą produkcję różnego typu pieczywa lub słodyczy. Dodając do tego stosunkowo niewielkie koszty utrzymania oraz bezawaryjność i łatwy dostęp do serwisu, dzięki odpowiedniemu piecowi tunelowemu zaoszczędzisz pieniądze, poprowadzisz produkcję wysokiej jakości wyrobów i staniesz się bardziej konkurencyjny na rynku.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

GUARANAX zamiast kawy

GUARANAX zamiast kawy

Nowe mieszkania w Rzeszowie

Nowe mieszkania w Rzeszowie

Możliwości eko-wypoczynku na Podkarpaciu

Możliwości eko-wypoczynku na Podkarpaciu