Pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Sprzedając produkty w sieci trzeba dbać nie tylko o ich jakość czy atrakcyjne ceny. Sukces sklepu internetowego zależy w dużej mierze od tego, czy będzie on widoczny w wynikach wyszukiwania. Ten aspekt sprawia, że nie niemal każdy właściciel e-sklepu decyduje się na pozycjonowanie, które jest jednym z najskuteczniejszych działań pomagających w jego wypromowaniu.

Pozycjonowanie sklepów - na czym polega?
Pozycjonowanie sklepów internetowych jest zasadniczo bardzo podobne do pozycjonowania stron www, jednak wyróżnia je kilka kwestii. Przede wszystkim sklepy internetowe są zwykle bardzo rozbudowane. Każdy produkt to najczęściej oddzielna podstrona, dlatego taki rodzaj działań może być w tym przypadku bardzo czasochłonny. Niemniej jednak warto podejmować takie wyzwanie, ponieważ rezultaty mogą być bardzo satysfakcjonujące. W przypadku sklepów internetowych ważne jest pozyskiwanie ruchu na szereg słów kluczowych, czyli tzw. pozycjonowanie szerokie (inaczej pozycjonowanie long tail). Frazy są w tym przypadku długie, złożone z kilku słów i dobrane bardzo precyzyjnie, dzięki czemu skutecznie poszerzają zasięgi.

Co wchodzi w zakres pozycjonowania sklepów?
Pozycjonowanie sklepów internetowych jest złożonym procesem, na który składa się wiele etapów. Wyjściowym krokiem jest tutaj optymalizacja, która przygotuje platformę pod dalsze działania. Polega ona na dokładnej analizie serwisu i sprawdzeniu, czy nie zawiera błędów.
Wykryte niezgodności musza zostać naprawione przed wdrożeniem kolejnych działań, aby zapewnić im skuteczność. Po przeprowadzeniu optymalizacji, przychodzi kolej na najistotniejsze dla pozycjonowania działania: opracowanie treści i pozyskiwanie linków. Teksty są niezbędne do tego, aby sklep mógł osiągnąć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.
To co sprawdzi się najlepiej to rozbudowane opisy produktów, teksty do kategorii, a także innych zakładek sklepu. Przed tym należy przeprowadzić również dokładny research słów kluczowych, które zostaną zamieszczone w treściach. Na tej podstawie, klient wpisujący określone zapytanie w Google zostanie skierowany do sklepu. Należy również skupić się na pozyskiwaniu linków zewnętrznych. Muszą one pochodzić z zaufanych serwisów o wysokiej wartości. Przełoży się to w widoczny sposób na wzrost pozycji sklepu.

Efekty pozycjonowania sklepu online
Rezultatem skutecznego pozycjonowania sklepu jest zwiększenie jego pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania. Przekłada się to przede wszystkim na wzrost ruchu organicznego, a tym samym pozyskanie większej liczby potencjalnych klientów. Konsekwencjami takich działań jest większa sprzedaż i dochody. Oprócz tego, profesjonalnie wypozycjonowany sklep staje się silniejszą marką. Jego widoczność sprawia, że zyskuje rozpoznawalność, a także cieszy się większym zaufaniem wśród odbiorców. Przeczytaj również: http://www.ocen-firme.technores.pl/aktualnosci/na-czym-polega-pozycjonowanie-lokalne.html

Opinie (1)

Aleksander

2021-09-03 07:49:10

Adres IP:

*.*.*.105

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zamówieniem wykonania takiej usługi dla mojego sklepu internetowego, a po przeczytaniu tego artykułu tylko utwierdziłem się w decyzji. Dziękuję za pomocną lekturę.

Zobacz firmy

Argonium.pl - agencja interaktywna

Goździkowa 14A/1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Dr Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Producent maszyn cukierniczych HASBORG

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Wszystko o włoskim rzemiośle meblarskim

Wszystko o włoskim rzemiośle meblarskim

Projektowanie mobilnej strony www - na jaki design się zdecydować?

Projektowanie mobilnej strony www - na jaki design się zdecydować?

Jak budować długoterminowe relacje z klientami w agencji interaktywnej?

Jak budować długoterminowe relacje z klientami w agencji interaktywnej?